Home   2019

Yearly Archives: 2019

18.12.2019 Cesta ze školky až do Betléma

Nejstarší děti ze třídy Rybiček a Krtečků se ve středu 18.12.2019 vydaly na cestu do Betléma. Naštěstí nemusely ujít mnoho desítek kilometrů, protože už v tachovském muzeu pro ně připravili studenti z gymnázia vánoční představení o tom, jak to bylo tenkrát, když se narodil Ježíšek. Tak naše děti viděly anděly, pastýře, Marii s Josefem a Ježíška i tři krále, kteří se přišli poklonit právě narozenému děťátku.
více


14.12.2019 JEŽÍŠKOVA CESTA

Děti z naší školky se podílely na vyzdobení stromku na Ježíškovu cestu. Stromeček ozdobily barevnými třpytivými rybičkami a vločkami. Spousta z nich si s rodiči v sobotu 14.12.2019 užila pouštění lodiček po Mži a krásnou večerní procházku po svíčkami osvětlené cestě, kterou zkrášlovaly i ozdobené stromečky. Náš stromeček si teď ještě děti užívají na zahradě MŠ před budovou Rybiček. 


16.12.2019 Vánoční vystoupení pro seniory

Babičky a dědečkové z Domova seniorů Panorama se potěšili v předvánočním čase s dětmi z naší školky. Třída Rybiček si pro seniory připravila vystoupení plné veselých písní, básní a tanečků. Babičky i dědečkové si spoustu písniček zazpívali s dětmi. Na konci vystoupení jsme se naladili vánočně a společně jsme si zazpívali známé koledy. Děti z celé školky pro seniory připravily přáníčka, a tak si s hezkým zážitkem ještě všechny babičky i
více


9. – 12.12.2019 – vánoční besídky

Ve všech třídách proběhly postupně od pondělí 9.12. až do čtvrtka 12.12.2019 vánoční besídky. Děti si pozvaly do svých tříd své blízké a ti se potěšili z jejich vystoupení – písničkou, koledou, pohádkou či vánočním příběhem. I Ježíšek pak našel cestu k nám a nadělil spoustu hraček, které si zase budeme společně užívat.


6.12.2019 – DĚTI ZE TŘÍDY RYBIČEK VE ŠKOLE

V pátek 6.12.2019 jsme s dětmi ze třídy Rybiček přijali pozvání do ZŠ Kostelní. Navštívili jsme vánoční jarmark, kde na nás dýchla vánoční atmosféra, pak jsme se podívali do 1.třídy. Děti si vyzkoušely, jak se sedí ve školních lavicích, prvňáčci nám ukázali, jak umí číst, po třídě jsme hledali písmenka a čísla a na závěr jsme si společně zazpívali. Každý si ještě kromě zážitků
více


Rybičky uspěly v soutěži se svým adventním kalendářem

Děti ze třídy Rybiček se zúčastnily výtvarné soutěže v městské knihovně o nejhezčí adventní kalendář. Díky týmové práci se dílo podařilo, a to dokonce s nečekaným výsledkem, kterým bylo 1. místo. Adventní kalendář od Rybiček má samozřejmě podobu ryby. Její barevné šupiny ukrývají překvapení na každý den, takže jestli někdo potřebuje zlepšit náladu nebo si zkrátit čekání na Vánoce, může si dojít do knihovny otevřít šupinu
více


26.11.2019 – Krtečci v Domově seniorů Panorama

Vánoce se blíží a děti od Krtečků pomáhaly v úterý 26.11. 2019 s babičkami péct perníčky a cukroví. Při práci poslouchaly vánoční písně, povídaly si a užívaly si společné chvíle. Dětičky pečení bavilo a už se těší na další návštěvu.


25.11.2019 Informace pro veřejnost a zákonné zástupce dětí – návrhy rozpočtů MŠ

Návrh rozpočtu MŠ na rok 2020 a Návrh střednědobého výhledu rozpočtu MŠ na roky 2021 2022 nalezne veřejnost i zákonní zástupci dětí naší MŠ v oddíle PRO RODIČE webových stránek MŠ.


13.11.2019 – Sněhová královna – pohádka v kině Mže

Děti ze třídy Rybiček a Krtečků se vydaly ve středu 13.11.2019 za sněhovou královnou do kina Mže. Metropolitní divadlo z Prahy přijelo do Tachova s pohádkou Sněhová královna, která byla plná krásných písniček, napětí a vtipných situací. Protože jsme se dostali v pohádce až do ledového království nechyběl tam ani veselý sněhulák Olaf. Na závěr pohádky si děti zatancovaly se všemi pohádkovými postavami.


22.10. 2019 Rybičky v knihovně

Děti ze třídy Rybiček se ve středu 23.10.2019 seznámily s prostředím Městské knihovny v Tachově. Od paní knihovnice se dověděly, jak to udělat, aby si mohly půjčit knihy domů. Povídaly si o tom, jak se zachází s knihou a k čemu knihy slouží. Nejvíce si děti užily samotné prohlížení knih, někomu se líbili piráti, někdo zase chtěl knihu o dinosaurech nebo pohádky o princeznách. Děti ví, kde knihovnu
více