Home   2018   Říjen

Monthly Archives: Říjen 2018

3.10.2018 . divadlo Řimbaba v MŠ

Ve středu 3.10.2018 navštívila naši školku paní Nuda, aby předvedla své umění. Ale nebojte, bylo to pouze v pohádce, kde vše dobře dopadlo i díky našim dětem, které se do pohádky divadla Řimbaba zapojily a užily si spoustu legrace.

26.9.2018 – návštěva v DS Panorama

I v novém školním roce pokračuje náš program „Hrajeme si v každém věku.“ Děti ze třídy Rybiček navštívily 26.9.2018 poprvé v letošním školním roce seniory v DS Panorama, aby si společně s nimi zahrály stolní hry. A tak si všichni společně hráli, skládali a povídali, dopoledne si hezky užili. Poté děti pozvaly babičky i dědečky do naší školky.

25.9.2018 – rodičovské schůzky

V úterý 25.9.2018 od 16,30 hod proběhly ve všech třídách rodičovské schůzky. Rodiče získaly od svých kmenových učitelek spoustu informací. Mezi nejdůležitější samozřejmě patřilo, jak si děti po prázdninách na školku zvykly hlavně ty úplně nové. Jakým způsobem děti vzděláváme, co se v novém školním roce bude dít, jak nastavíme vzájemnou spolupráci, jak si vzájemně pomůžeme, co od sebe očekáváme  – to vše bylo v programu schůzky.

Školní rok 2018-19

V tomto školním roce jsme umožnili absolvování praxe dvěma žákyním ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Horšovský Týn. Jedna je z 3.ročníku a druhá z 2.ročníku této školy. Praxi konají pod vedením učitelek Marie Honsigové a Jindry Příkaské každé pondělí a středu 1x za 14 dní. Věříme, že celoroční možnost být součástí našeho týmu prohloubí zájem o toto povolání a bude obě žákyně motivovat tuto