Home   2018   Červenec

Monthly Archives: Červenec 2018

27.6.2018 výlet krtečků Děti ze třídy krtečků se ve středu 27.6.201

8 vydaly na pěší výlet do aleje, k minerálce. Cestu si užily, zakončily sladce – vybraly si a koupily zmrzlinu v pekařství v Obchodním centru u naší školky.

21.6.2018 návštěva tachovského zámku

Ve čtvrtek navštívily děti od Motýlků Tachovský zámek. O jeho historii nám vyprávěla královna Petra s knížetem Walterem. Zámkem nás doprovázely i dvě princezny Martina a Simona. Děti se dověděly spoustu zajímavostí o knížecím pánu a jeho rodině, prohlédly si knížecí jídelnu, salón se zvířecí trofejí, obrazy a knihovnu, ve které je 1335 knih. Na konci prohlídky si děti vyzkoušely dobové klobouky a různé čepce.

20.6.2018 výlet motýlků

Ve středu se děti od Motýlků vydaly na výlet. Jelo se vlakem do Lomu u Tachova, kam jsme se vypravili na návštěvu MŠ. Přivítala nás paní ředitelka a pan starosta. Děti se na školní zahradě nasvačily, pojedly dobroty nachystané od maminky a pak si společně s dětmi z místní MŠ pohrály a vydováděly . Dostali jsme také meloun na osvěžení. Na konci naší návštěvy jsme se

19.6.2018 Návštěva dopravního hřiště v MŠ Tachov, Pošumavská

Děti ze třídy Rybiček se vypravily v úterý 19.6.2018 na dopravní hřiště v sousední školce. Ověřily si tak znalosti z dopravní výchovy, ale také zároveň svou zdatnost při jízdě na odrážedlech a koloběžkách. Řidiči se učili dodržovat jízdu v pravém jízdním pruhu a dávali poctivě přednost chodcům, kteří přecházeli po přechodech. Kdo se jízdou unavil, mohl využít krásné velké pískoviště s hračkami na odpočinek a načerpání sil, nebo další

15.6.2018 Opékání vuřtů

Děti ze třídy motýlků si v pátek 15.6.2018 na školní zahradě u zelené budovy opekly vuřta i topinku. Viděly, jak se rozdělává oheň, samy ho pak uhasily. Stihli jsme si i zahrát hru Honzo vstávej, zařádili jsme si na pyramidě a vylezli i na menší borovice. Děvčata si upletla věnečky z kvítí. Všem se nám dopoledne moc líbilo a společně jsme si to užili.

14.6.2018 Slavnostní rozloučení s MŠ

Slavnostní rozloučení s MŠ ve spolupráci se Sborem pro občanské záležitosti Městského úřadu v Tachově v kině Mže Ve čtvrtek 14.6.2018 se naše nejstarší děti slavnostně rozloučily s MŠ v kině Mže. Zazpíval jim sbor Plamínek pod vedením sbormistra pana Brabence. Potom děti samy zazpívaly (i anglicky) a zatancovaly. Paní Vaňková ze Sboru pro občanské záležitosti moc pěkně promluvila k rodičům i k dětem. Těm pak věnovala ročenku a omalovánky.

13.6.2018 Besídka pro rodiče u motýlků

Ve středu se děti pochlubily svým rodičům i prarodičům, co vše se ve školce naučily, zacvičily si, zatancovaly. Poté došlo na pasování a šerpování školáků. Rodiče se také dozvěděli, čím by jejich děti chtěly být, až budou dospěláci. Nakonec jsme si všichni společně zavzpomínali na dva společně strávené roky nad fotoprezentací.