Home   2018   Duben

Monthly Archives: Duben 2018

Upozornění: 10.5.2018 – Zápis do MŠ

Bližší informace naleznete v sekci PRO RODIČE spolu s kritérii pro přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání a s Obecně závažnou vyhláškou města Tachova č.1/2017.

26.3.2018 Plavecký kurz

Tímto dnem začaly děti ze tříd rybek, krtků a motýlků navštěvovat plavecký kurz v tachovském bazénu. Bude se chodit ve dvou partách, a to vždy v pondělí a úterý od 9,00 hod. Lekcí nás čeká deset. Cesta do bazénu je sice pro nás dlouhá, ale budeme se snažit vše zvládnout a užijeme si pobyt v bazénu.

23.3.2018  tachovské vlakové nádraží

V pátek 23.3. 2018 děti od Rybiček navštívily na tachovském nádraží Legiovlak, prohlédly si zde 13 vozů např. zdravotní, krejčovský, poštovní, obytný…Setkaly se i s vojáky v dobových uniformách. Na památku si odnesly pohledy s razítkem. Děti nejvíce zaujalo velké kovářské stroje, vojenské zbraně, obytný a zdravotní vagon. Prohlídka celého vlaku byla velmi zajímavá a děti i paní učitelky si ji užily.

20.3.2018 Hrajeme si v každém věku – babičky v MŠ

U Rybiček byly dnes na návštěvě babičky. Společně s dětmi si vyrobily velikonoční dekorace, zazpívaly si a strávily příjemné dopoledne. V rámci projektu „Hrajeme si v každém věku“ je to již několikáté setkání u nás ve školce. Děti se na seniory vždy těší a už se všichni vzájemně dobře poznali. Příští setkání bude v domově seniorů, kde si zahrajeme společně stolní hry.

19.3.2018 O pejskovi a kočičce

Děti ze třídy Rybiček se vydaly v pondělí 19.3.2018 do kina Mže na divadelní pohádku O pejskovi a kočičce. Viděly, jak pejsek s kočičkou myjí podlahu, pečou dort a čistí komín. Také jim pejsek vyprávěl o tom, jak si jednou roztrhnul kalhoty a kočička mu je zašívala. Na konci představení pejsek s kočičkou našli smutnou panenku a hezky se o ní postarali. Děti si při pohádce