Home   2017   Prosinec

Monthly Archives: Prosinec 2017

20.12.2017 Vystoupení v DS Panorama pro dědečky a babičky

Děti ze třídy Rybiček dnes navštívily babičky a dědečky v domově seniorů Panorama, aby jim zpříjemnily předvánoční dny. Zazpívaly a zatancovaly písničky o zvířátkách, o čertech, o zimě a nakonec zazpívali známé vánoční koledy. Dědečkové a babičky se k dětem s velkou radostí přidali a společně jsme tak vytvořili nádherný vánoční sbor. Děti měly pro seniory připravené i malé dárečky, kterými je potěšily na konci svého vystoupení.

20.12.2017 Zpívání na schodech v ZŠ Zárečná

Ve středu 15.12.2017 se parta starších dětí ze třídy motýlků vydala shlédnout vánoční zpívání na schodech v ZŠ Zárečná. Všude bylo plno dospělých a dětí, ale cestu blíž ke školákům základní školy nám ochotně dospěláci uvolnili a my si mohli vyslechnout zpívání. Některé písně známe, a tak jsme se rádi přidali. Po návratu ze školy jsme si ještě užili čas na naší zahradě u pyramidy,

19.12.2017 Vánoční návštěva muzea

19.12.2017 navštívili starší děti od Krtků, Motýlků a Rybiček tachovské muzeum, kde je pro ně každoročně přepraveno vystoupení dětí z vybrané ZŠ – „Živý betlém.“  Pokaždé je trochu jinak zpracovaný, tentokrát do příběhu vstupoval sbor v doprovodu varhan s vánočními písněmi, které děti znají. Za velmi pěkné zpracování děkujeme paní učitelce Bartošové a Srkalové. Po ukončení jsme si ještě prohlédli dva betlémy. Atmosféra byla velmi příjemná, děkujeme.

18.12.2017 Vánoční představení dětí ze ZŠ Zárečná

V pondělí 18.12.2017 navštívili MŠ školáci ze ZŠ Zárečná v Tachově. Připravili si vánoční vystoupení pro malé diváky – zimní pohádku o dětech a zvířátkách a zahráli vánoční koledy na housle, flétnu a klavír. Na závěr jsme si všichni zazpívali koledy a zatancovali. Potěšilo nás vidět po letech naše bývalé děti, jak vyrostly a jak jsou šikovné. Děkujeme jim i paním učitelkám, které vánoční

15.12.2017 NÁVŠTĚVA ZŠ KOSTELNÍ

V pátek 15.12.2017 navštívily děti ze třídy Rybiček a Motýlků ZŠ Kostelní, aby se podívaly, jak to vypadá ve velké škole. Podívaly se do první třídy, kde se děti učí číst, psát a počítat. Společně s nimi si vyprávěly a zazpívaly. Někdo tu našel i svého kamaráda, který ještě v loňském školním roce chodil do naší školky. Děti měly také možnost prohlédnout si vánoční jarmark, kde byly

11.-15.12.2017 Vánoční besídky a nadílky

V týdnu 11. – 15.12.2017 proběhly v naší školce vánoční besídky. V každé třídě si děti připravily vystoupení s písničkami, básničkami, tanečky a pohádkami. V některých třídách byly besídky spojené s vánočním vyráběním, v jiných třídách zase s ochutnávkou slaďoučkého cukroví. Ve všech třídách byla dobrá nálada a děti i rodiče měly radost. Děti si zahrály na Ježíška a připravily také přáníčka nebo malé dárečky. Po besídkách se děti ve všech třídách

5.12.2017 Mikulášská nadílka

V úterý 5.12.2017 byla v naší školce návštěva. Přišel Mikuláš i se svými pomocníky. Protože Mikuláš věděl, že děti ze školky jsou moc hodné, přinesl každému sladké dárečky. Děti se mu odměnily veselými písničkami o čertících a Mikuláši. Někdo měl sice malinko strach, ale s pomocí paní učitelek a hodného andílka to nakonec zvládli všichni a odnesli si domů dáreček.

30.11.2017 Návrh rozpočtu 2018, Návrh střednědobého výhledu rozpočtu na rok 2019 a 2020

Mateřská škola jako příspěvková organizace sestavuje dle ustanovení zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů rozpočet a střednědobý výhled rozpočtu, které schvaluje její zřizovatel – Město Tachov. Mateřská škola Tachov, Stadtrodská 1600, příspěvková organizace uveřejňuje na webových stránkách v oddílu PRO RODIČE Návrh rozpočtu 2018 a Návrh střednědobého výhledu rozpočtu na rok 2019 a 2020.

28.112017 – Hrajeme si v každém věku – pečení perníčků

V úterý 28.11. 2017 navštívilo část dětí ze třídy Krtečků DS Panorama. Dětí přišly do Domova seniorů péct s babičkami vánoční cukroví. Atmosféra byla velmi přátelská a spolupráce dětí se seniory úžasná. Vykrajovalo se linecké cukroví i perníčky a některé děti vyvalovaly vanilkové rohlíčky. Paní kuchařky pak vše upekly a děti mohly i trošku ochutnat. Bylo to velmi příjemné dopoledne. Těšíme se na další setkání.

20.11.2017 – divadlo Řimbaba v MŠ – Ledová královna

Pohádku divadla Řimbaba shlédly ve dvou skupinách všechny děti ze školky. Děti se pobavily, zazpívaly si a hodně se nasmály.