Home   2016   Srpen

Monthly Archives: Srpen 2016

1.září 2016

Sluníčko má ještě stále sílu, ale prázdniny nám neodvratně mávají na rozloučenou. Před námi je nový školní rok 2016/17 a s ním i nové prožitky dětí a zaměstnanců naší školky. Moc se těšíme na všechny děti, které k nám přijdou od 1.září a přejeme jim i jejich rodinám, ať s úsměvem a lehkostí přijímají vše nové, co u nás prožijí.

29.6.2016 – zajímavé povídání ve školce u rybek

Děti ze tříd Krtečků a Rybek vyslechly 29.6.2016 zajímavé povídání o ptácích v naší oblasti. Viděly je na obrázcích na interaktivní tabuli, slyšely také z reproduktorů jejich hlasy. Některé ptáky samy poznaly, s jinými se teprve seznámily. Děkujeme manželům Machačovým za to, že se s námi podělili o zajímavosti z ptačí říše.

24.6.2016 – návštěva tachovského zámku

Děti od Rybiček i krtečků navštívily zámek, přivítal je sám zámecký pán, potkaly i  královnu, ta dětem přečetla ze starodávné knihy dvě pověsti o Tachově- Jak šunka zachránila tachovské a O strašidelném mlýně. Prohlídku si děti i učitelky moc užili a děkujeme královské rodině, že nás nechala nahlédnout do svého soukromí.

Červen 2016

Konec školního roku si postupně děti ze všech tříd  se svými učitelkami zpříjemnily opékáním buřtíků. Počasí se vydařilo na jedničku, ohýnek také a buřtíky chutnaly skvěle. Od května do června probíhaly ve všech třídách besídky ke Dni matek, závěrečné na rozloučenou s MŠ (třídy krtečků a rybek) i se slavnostním pasováním na školáky. Užila se u toho spousta legrace a děti odcházely z MŠ s šerpou