Home   2016   Duben

Monthly Archives: Duben 2016

Masáže dětí v MŠ

P.učitelka Blanka Dobrsteinová se stala lektorkou  programu Aktivační a dotykové cvičení pro děti od 4 do 12 let díky projektu Asociace MISA . Koncem března jsme proto pod jejím vedením do výchovně vzdělávacích aktivit ve třídě krtků a rybek se souhlasem rodičů zařadili program MISP masáže dětí. Jsme první MŠ v Tachově a okolí, která s tímto programem začala pracovat. Nejsou to masáže v pravém smyslu slova,

7.4.2016 – Zápis do MŠ

Ve čtvrtek  7.4. 2016 se otevřely dveře naší MŠ pro rodiče, kteří přišli s dětmi k zápisu na školní rok 2016/17. Než si rodiče vyplnili žádosti o přijetí do MŠ, měly děti možnost si prohlédnout třídu krtečků a pohrát si s hračkami. Každému z rodičů a dětí se paní ředitelka krátce věnovala, poté se rozloučili a domů si děti odnesly dárek, který jim vyrobili kamarádi ze školky. Celý

5.4.2016 – kino Mže pohádka Čertův švagr

Čertův švagr, tak se jmenovala krásná divadelní pohádka, na kterou se přišly podívat děti od krtečků, motýlků a stonožek do kina Mže 5. 4. 2016. Byla to pohádka, kde zvítězilo dobro nad zlem ,  kde vystupovala krásná princezna i strašidelní čerti. Dětem se pohádka líbila a většina z nich v ní poznala filmovou pohádku S čerty nejsou žerty.

31.3.2016 Hurá do školky – pohádka

V rámci programu Hurá do školky zahrály děti ze třídy stonožek rodičům a jejich dětem ve čtvrtek 31.3.2016 dopoledne pohádku O kůzlátkách. Tentokrát si návštěvníci  u nás nehráli, ale podívali se, co už dokáží jejich starší vrstevníci. Někteří chodí do školky teprve od září 2015 a nebojí s i veřejně vystoupit.

31.3.2016 Pejsek Lex u motýlků a krtečků

První setkání v tomto školním roce s našim známým pejskem Lexem se uskutečnilo ve čtvrtek 31.3.2016 dopoledne ve třídách u motýlků a krtečků. Děti si připomněly práci asistenčního psíka Lexe, jak se k psům všeobecně chovat, kdy je můžou hladit. Od majitele psa p.Vojty se dozvěděly ještě spoustu dalších informací a Lex předvedl, co vše umí. Děkujeme oběma za návštěvu a těšíme se na další setkání.

21.3.2016 Hrajeme si v každém věku

Další setkání v rámci programu Hrajeme si v každém věku se uskutečnilo 21.3.2016. Pozvání do naší školky přijaly babičky z Domova seniorů Panorama. Ve třídě rybek si společně s dětmi  vyrobily velikonoční dekoraci. Všem šla práce krásně od ruky a z vyrobených zápichů měly velkou radost babičky i děti.

18.3.2016 – pohádka v MŠ

Pohádka Nezbedná princezna se líbila všem dětem ve školce. Herec  Divadélka Ondřej zapojuje do představení děti a to se líbí. Některé si proto vyzkoušely herecké povolání a občas dokonce trochu vylepšily původní scénář.