Home   2015   Březen

Monthly Archives: Březen 2015

Je nám dobře na zahradě – březen 2015

Naše zahrada je opravdu velká. Příznivé jarní počasí nás láká trávit na ní víc a víc času. Běháme, kopeme s míčem, hrajeme florbal, chodíme na písek, pozorujeme přírodu, užíváme si pohybu. Školkovou zahradu čekají změny, které nebudou vidět ihned, ale postupně uděláme vše pro to, abychom změnili její tvář, cítili se na ní dobře, měli možnost více zkoumat, zkoušet, hýbat se, poznávat.

Karneval zvířat 25.3.2015

Ve středu 25.3.2015 se děti velice bavily při představení „Karneval zvířat“. Bylo to představení plné známých dětských písní, děj byl podbarven příjemnou „vážnou“ hudbou a protkán příběhem zvířat ze dvorku. Děti při představení zpívaly a zpěv doprovázely rozmanitou hrou na tělo. Představení to bylo velice pěkné a rozhodně patřilo k těm, která baví, učí a hladí zároveň.

Maškarní karneval 5.3 2015

Dne 5.3.2015 se MŠ zaplnila spoustou bytostí, které můžeme potkávat jen v pohádkách. Děti od svého příchodu do MŠ prožívaly opravdu pohádkový den, DEN KARNEVALOVÝ. Celé dopoledne protančily, užily si různé soutěže, vzájemně se navštěvovaly do ostatních tříd a obdivovaly masky svých kamarádů.  Obdiv se svými maskami sklidily i paní učitelky a všichni společně strávili příjemné dopoledne. Nechyběla ani paní fotografka, jejíž fotky budou dětem

Pohádka ve školce 13.2.2015

Dne 13.2.2015 navštívilo školku po delší odmlce DIVADLO DRÁČEK, aby svou pohádkou „Míček Flíček“ potěšilo srdce malých diváků. Dětem se pohádka líbila a už nyní se těší na další – O koblížkovi, kterou děti uvidí v pátek 17.04.2015.

Vzdělávání učitelek ve školním roce 2014-15

V letošním školním roce se naše MŠ zapojila do projektu „Profesní rozvoj pedagogických pracovníků mateřských škol Jihočeského, Plzeňského a   Jihomoravského kraje“ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Máme možnost načerpat nové podněty a nápady pro práci s dětmi, zároveň v rámci tohoto projektu obohatíme naši školku o nové vybavení – interaktivní tabuli s příslušenstvím. Vzdělávací semináře probíhají v Tachově a součástí projektu jsou