Home   2014

Yearly Archives: 2014

PF 2015

Změna email adresy MŠ

Od 18.12.2014 má Mateřská škola Tachov, Stadtrodská 1600, příspěvková organizace novou email adresu  – msstadtrodska@seznam.cz.

Muzeum 16.12.2014 – krtci, rybky

Příběh z Betléma si pro děti připravili žáci tachovského gymnázia. V úterý 16.12.2014 se do Muzea Českého lesa vydaly děti od krtečků a rybek. Děti z rybek stihly i návštěvu v Základní školce v Kostelní ulice, kam přijaly pozvání na návštěvu, aby se podívaly, jak to na zdejší základce chodí a vypadá. V muzeu se představení líbilo a ještě se děti podívaly na výstavu Betléma.

Besídky ve školce 9.12. a 11.12.2014

Letos proběhly vánoční besídky v úterý 9.12.2014 u berušek, stonožek a rybek a ve čtvrtek 11.12.2014 u krtků a motýlků. Děti sklidila za svá vystoupení zasloužený potlesk a domů odcházeli s drobným dárkem všichni spokojeni.

Mikulášská nadílka ve školce

5.12.2014 přišel do naší školky po několika letech spolu s Mikulášem a andělem i čert. Toho jsme však k nejmladším nepustili, aby se nebály. Ke starším se však již vydal, aby si ověřil, zda je tam vše v pořádku, a protože u nás žádného velkého lumpíka nenašel, mohl spolu s Mikulášem a andělem dětem nadělovat.

Výstava Hurvínek 2.12.2014

V úterý 2.12.2014 se vydaly děti od krtků, rybek i motýlků do kina Mže na výstavu Slovo má Hurvínek. V kinosále shlédly dvě pohádky, ve společenském sále si prohlídly loutky Hurvínka, Spejbla a Máničky a také si o nich vyslechly pár informací. Výstava byla pro děti této věkové skupiny náročnější, přesto děti pozornost při výkladu udržely.

Informace pro rodiče – provoz MŠ v době vánočních svátků

Vážení rodiče, v době od pondělí  22.12.2014  do pátku 02.01.2015  bude z provozních důvodů po vzájemné dohodě a souhlasu zákonných zástupců dětí (rodičů) přerušen provoz  mateřské školy. Provoz MŠ začne v pondělí 05.01.2015. Veškeré informace na tel.čísle 347723686, 733677052 email: hanikova.ms@quick.cz,    msstadtrodska@seznam.cz Děkujeme za spolupráci. Za kolektiv MŠ Zuzana Haníková, ředitelka MŠ.

4.11.2014 – pejsek Lex u berušek a stonožek

Začátkem listopadu zažily děti ze stonožek a berušek zajímavý den. Navštívil je pan Vojta s asistenčním psem Lexem.  Děti se dozvěděly něco o práci se psy  a jak se chovat  k neznámým psům. Lex dětem předvedl, co takový asistenční pes dovede, jak reaguje na povely, jak umí poslechnout svého pána a nakonec si s dětmi zahrál na detektiva. Dětem se dopoledne s pejskem moc líbilo a těší se

3. 11. 2014 – pohádka v MŠ – Dva beránci a ospalý čert

Na pohádku se děti přišly podívat ve dvou skupinách do třídy krtečků. Byla to pohádka hraná velkými loutkami a do děje vtáhla děti od samého začátku. Napovídaly beránkům, bránily je před zlým čertem a nakonec radostně výskaly, když vše dobře dopadlo. Představení od této divadelní společnosti bude na programu opět v příštím školním roce s novou pohádkou.

20.10.2014 kino Mže – Pásmo písniček z pohádek – děti od rybek, krtků

Jak děti, tak i učitelky měly velké očekávání od tohoto pořadu. Aktéry programu byli italský pěvec a jeho asistentka baletka Soňa. Po prvních pár minutách bylo zřejmé, že naše očekávání se nenaplní. Italský pěvec předem avizoval svoji špatnou češtinu a podotkl, že to přispěje vtipnosti programu. Během programu však bylo patrné z reakcí dětí, že většinou nerozumí tomu, co jim povídá a na co se