Home   2013

Yearly Archives: 2013

přerušení provozu o vánočních svátcích

Vážení rodiče,  po dohodě s vámi bylo na rodičovské schůzce dne 24.09.2013 odsouhlaseno, že ve dnech 23., 27., 30., a 31.12.2013 bude přerušen provoz MŠ. Provoz MŠ začne ve čtvrtek 02.01.2014. Děkujeme, za kolektiv MŠ ředitelka MŠ, Zuzana Haníková

poděkování sponzorům

Děkujeme firmě IGRO s.r.o. Tachov za finanční dar ve výši 10 000,00 Kč,  Autolakovna Petr Joselevič 1 000,00 Kč, Zbyňku Nussbauerovi a Železářství Tachov 2 000,00 Kč.

pohádka v MŠ

20.11.2013 se hrála ve školce dětem pohádka „O rytíři Ondřeji“. Děti se zapojovaly do pohádky, byly pozorné a pěkně spolupracovaly s hercem. Těšíme se na další pohádku, která nás čeká 05.03.2014  a jmenuje se „O víle Oharce“.

koncert Pavla Nováka

4.11.2013 se pobavily děti od krtečků, motýlků i rybek na koncertě Pavla Nováka. Pořad „Od čerta k Ježíškovi“ se dětem líbil. Děti si připomněly tradice, zvyky předvánočního i vánočního času, společně si zazpívaly i zatančily

Oslavy výročí MŠ

35 let je v životě lidském krásný věk, lidé zrají a moudří, ale může to být i naopak. Budovy mají také svůj věk a je to podobné jako u lidí. U budovy školky můžeme klidně říci, že školička je stále krásnější a věk jí na přitažlivosti určitě neubírá. Za 35 let existence MŠ sem docházelo přes 1400 dětí, pracovalo 33 učitelek, 5 ředitelek, 3 vedoucí

35. narozeniny MŠ

Mateřská škola slaví 35. narozeniny !!! Chcete si zavzpomínat na svá dětská léta ? Zajímá Vás nová tvář naší školičky ? Nebo jste jen zvědaví ? Pak se určitě přijďte podívat, jak jí to dnes sluší 30.10.2013 od 8.00 – 16.00 hodin.

divadelní představení „Dobrodružství hastrmana tatrmana“

16. 10. 2013.To byl den, kdy se děti od rybek, motýlků a krtečků vydaly v tomto školním roce poprvé na pohádku do kina Mže. Pohádka děti zaujala, byla trochu strašidelná a pár dětiček skončilo u učitelek na klíně. I přesto si pohádku všichni užili a vraceli se do školky s dobrou náladou.

DDM Mraveniště Tachov

Pracovníci DDM v Tachově nám umožnili 15.10.2013 prohlídku tohoto zařízení. Děti si prohlédly celé Mraveniště, měly možnost vidět všechny místnosti, ve kterých probíhají zájmové kroužky. Byly v kuchyňce, v ateliéru, v jazykové a počítačové místnosti a v sále, kde je umístěna i horolezecká stěna. Viděly menší děti, které tam docházejí během dopoledne a mají tak možnost vyzkoušet si pobyt v kolektivu s maminkou nebo bez ní.  Nejvíce se dětem z pochopitelných důvodů

domov seniorů

9.10.2013  v 10,00 hod u příležitosti Dne otevřených dveří v Domě seniorů U Penzionu v Tachově  potěšily všechny přítomné děti od rybiček se svým pásmem básní, písní a tancem. Babičky a dědové byli vystoupením a přítomností dětí dojati. Na děti čekala svačina v podobě štrůdlu a čaje a domů si ještě odnášely sladkou sušenku.

vyšetření Prima vizus

7.10.2013 se mateřská škola již potřetí aktivně zapojila do Preventivního screeningového vyšetření zraku dětí. Rodiče si tuto preventivní prohlídku objednali i uhradili poplatek ve výši 150,00 Kč. Následně rodiče obdrželi výslednou zprávu společně s potvrzením o zaplacení. Tato služba je rodiči hodnocena kladně, z let minulých máme zkušenost, že díky této metodě vyšetření byly potvrzeny u několika dětí vady zraku. Tím dochází k včasné léčbě.