Home   Archive by category 'akce pro děti či rodiče'

Category Archives: akce pro děti či rodiče

Červen 2019 opékání buřtů, besídky

Nejen děti ze třídy motýlků si pochutnaly na buřtíkách. Postupně si šly k našemu ohništi opéct buřta i děti z ostatních tříd. Moc jim chutnalo a užily si terén nad zelenou budovou i k pohybovým aktivitám, zkoumání přírody. Dále se postupně uskutečnily besídky k svátku matek i na rozloučenou se školním rokem 2018 – 19. Děti všem blízkým připravily spolu se svými učitelkami program, ve kterém ukázaly, co
více


13.6.2019 – Slavnostní rozloučení s mateřskou školou

Ve čtvrtek 13.6.2019 se v kině Mže loučili předškoláci se školkou. Slavnostní atmosféra naplnila sál kina a všichni s napětím očekávali svého předškoláka. Po vystoupení Tachovského dětského sboru zazpívaly děti ze třídy Rybiček, se školkou se rozloučily pohádkovými písničkami a s úsměvem na tváři. Zástupci Sboru pro občanské záležitosti Městského úřadu v Tachově předali každému pamětní ročenku a omalovánky Tachova. Všem dětem, které v
více


Oslava 40. výročí MŠ

Výročí 40 let od otevření naší MŠ jsme si připomněli s rodiči a dětmi při zábavném odpoledni Dne dětí 31.5.2018. Na zahradě školky byly připraveny sportovní a veselé disciplíny, se symbolem „40“ na každém stanovišti. Po splnění úkolů rodiče s dětmi vymýšleli a zapisovali na maketu obrovského papírového srdce „Co přeji školce“ svá přáníčka k narozeninám. Objevilo se zde spousta milých a srdečných gratulací. Mimo jiné:
více


Květen 2018

Ve všech třídách proběhly od května besídky ke Dni matek i na rozloučenou se školním rokem. Hodně toho známe, hodně jsme se toho naučili a hodně se těšíme na prázdniny. Starší děti byly pasovány na školáky a přejeme dobrý vstup do školy a dalšího vzdělávání.


14.6.2018 – rozloučení dětí, které jdou od září do ZŠ

Rozloučení se bude konat v kině Mže ve čtvrtek 14.6.2018 v 9,45 hod – třída Rybek a Krtků a v 10,20 hod –  třída Motýlků.


1.6.2016 Oslava MDD

1.června se každoročně v MŠ slavil svátek dětí. Od rána byla ve všech třídách patrná atmosféra velkého těšení na odpolední zahradní akci, kde děti plnily úkoly na jednotlivých stanovištích. Jejich snaha byla zakončena balíčkem dobrot, který  si odnášely za splnění úkolů na všech stanovištích. Letošní úkoly byly tematicky zaměřené na přírodu. Pomocnou ruku při organizaci tohoto soutěživého odpoledne dala  parta myslivců, kteří byli na některých
více


Květen 2016 Besídky

Od poloviny května probíhaly postupně ve všech třídách besídkyk svátku maminek i na rozloučenou se školním rokem. Začala třída berušek a stonožek a jako poslední proběhla besídka u krtečků spolu se šerpováním  a pasováním dětí na školáky.


29.2.2016 Hrajeme si v každém věku

V pondělí 29.2.2016 se uskutečnilo další setkání dětí z naší MŠ a seniorů z DS Panorama. Děti si užily s babičkami dopoledne plné her. Navzájem se naučily nové stolní hry, někdy vyhrály babičky jindy děti. Nejdůležitější byla pohoda a radost ze společně stráveného času. V březnu přivítáme seniory v naší školce.


Vánoční besídky 9.12. – 17.12.2015

V různých podobách proběhla v období mezi  9.12 a 17.12.2015 ve všech třídách vystoupení s posezením, ochutnáváním cukroví či vyráběním. Slavnostní nálada zavládla ve všech třídách a děti se měly opravdu čím pochlubit. Návštěvníci odcházeli spolu se svými ratolestmi spokojení a šťastní.


Rozloučení s MŠ 16.6.2015 na Městském úřadě v Tachově

Mateřská škola spolu se Sborem pro občanské záležitosti Městského úřadu v Tachově zve rodiče i prarodiče předškoláků na slavnostní rozloučení s mateřskou školou, které se uskuteční v úterý dne 16.června 2015 v 9,45 hod pro třídu Rybek a v 10,20 hod pro třídu Krtků v sále kina Mže,Hornická 1695.