Home   Archive by category 'aktivity s dětmi'

Category Archives: aktivity s dětmi

28.2.2020 Společenský tanec ve školce

V pátek 28.2.2020 do školky zavítaly dva taneční páry z tanečního studia Dance Studio Wanted v Mariánských Lázních. Tanečníci Honzík, Janička, Ondra a Kačenka děti seznámili se společenským tancem, zatancovali latinskoamerické tance Cha-cha, Jive a Sambu. Na závěr si děti měly možnost zatancovat společně s nimi. Dětem se líbilo tancování i krásné taneční kostýmy. Oběma párům držíme palce a přejeme hodně úspěchů a radosti z tancování. Děkujeme za nádherný
více


25.2.2020 – Maškarní karneval

V úterý 25.2.2020 u nás ve školce bylo veselo. Už od rána se to ve všech třídách hemžilo spidermany, roboty, piráty, princeznami, zvířátky a dalšími pohádkovými postavami. Karnevalové veselí si děti užívaly celý den. Všude hrála hudba, zpívalo se, tancovalo a dovádělo. Děti si také zahrály spoustu her a užily si hodně legrace. Děkujeme všem rodičům, kteří s dětmi připravili krásné masky.


10.2. 2020 NÁVŠTĚVA DS PANORAMA

Příjemné pondělní dopoledne strávila třída Krtečků v DS Panorama, kde si zahrála se seniory  stolní hry. Děti zapojily babičky a dědečky do her, které neznaly, a proto nechybělo vysvětlení pravidel a poté také vítězný výkřik vítěze. Děti měly po celou dobu her možnost pojídat dobroty, které si pro ně babičky přichystali. Nakonec se někteří s babičkami rozloučili i velkým obejmutím.


28.1.2020 Motýlci a Stonožky – sférické kino

V úterý 28.1. 2020 shlédly pohádku Polaris II. Sférický projekční systém uvnitř pojízdné koule nabízí dětem neuvěřitelný pohled. Děti se ocitly jakoby pod hvězdnou oblohou nebo na dně oceánu. Už se těšíme na příště.


28.1.2020 Rybičky – sférické kino v MŠ

2Rybičky ve vesmíru Děti ze třídy Rybiček se v úterý 28.1.2020 díky sférickému kinu dostaly kosmickou raketou až do vesmíru. Proletěly se kolem Země, viděly slunce a přistály na měsíci. Bylo to nádherné dobrodružství. Všechny děti i s paní učitelkami po tomto vesmírném výletu přistály zase zpátky na planetě Zemi v naší krásné školce.


15.01.2020 – Zubní prevence ve školce

ve třídách Motýlků, Krtečků a Rybiček proběhla již 4.lekce programu Zubní prevence. Děti se dověděly, jak a v čem nám zuby pomáhají, a co dělat, aby měly zuby zdravé. Poslechly si pohádku o vlkovi, který měl bolavé a zkažené zuby a na závěr si samy prověřily, zda si zuby čistí správně.


18.12.2019 Cesta ze školky až do Betléma

Nejstarší děti ze třídy Rybiček a Krtečků se ve středu 18.12.2019 vydaly na cestu do Betléma. Naštěstí nemusely ujít mnoho desítek kilometrů, protože už v tachovském muzeu pro ně připravili studenti z gymnázia vánoční představení o tom, jak to bylo tenkrát, když se narodil Ježíšek. Tak naše děti viděly anděly, pastýře, Marii s Josefem a Ježíška i tři krále, kteří se přišli poklonit právě narozenému děťátku.
více


14.12.2019 JEŽÍŠKOVA CESTA

Děti z naší školky se podílely na vyzdobení stromku na Ježíškovu cestu. Stromeček ozdobily barevnými třpytivými rybičkami a vločkami. Spousta z nich si s rodiči v sobotu 14.12.2019 užila pouštění lodiček po Mži a krásnou večerní procházku po svíčkami osvětlené cestě, kterou zkrášlovaly i ozdobené stromečky. Náš stromeček si teď ještě děti užívají na zahradě MŠ před budovou Rybiček. 


16.12.2019 Vánoční vystoupení pro seniory

Babičky a dědečkové z Domova seniorů Panorama se potěšili v předvánočním čase s dětmi z naší školky. Třída Rybiček si pro seniory připravila vystoupení plné veselých písní, básní a tanečků. Babičky i dědečkové si spoustu písniček zazpívali s dětmi. Na konci vystoupení jsme se naladili vánočně a společně jsme si zazpívali známé koledy. Děti z celé školky pro seniory připravily přáníčka, a tak si s hezkým zážitkem ještě všechny babičky i
více


9. – 12.12.2019 – vánoční besídky

Ve všech třídách proběhly postupně od pondělí 9.12. až do čtvrtka 12.12.2019 vánoční besídky. Děti si pozvaly do svých tříd své blízké a ti se potěšili z jejich vystoupení – písničkou, koledou, pohádkou či vánočním příběhem. I Ježíšek pak našel cestu k nám a nadělil spoustu hraček, které si zase budeme společně užívat.