Home   Archive by category 'aktivity s dětmi'

Category Archives: aktivity s dětmi

Poslední dny plné zážitků třídy Rybiček

Třída Rybiček se loučí se školkou opravdu zvesela. Poslední dny jsou naplněné zajímavými zážitky. V pátek 21.6.2019 děti s paní učitelkami strávily dobrodružný večer a noc ve školce. Plnily spoustu úkolů po celé budově školky a večer zakončily průzkumem zahrady, posezením a zpíváním u ohně. Před spaním děti čekala ještě krásná pohádka a pak už bylo slyšet jen spokojené oddechování všech dětí. V pondělí 24.6.2019 se
více


18.6.2019 Rybičky opékaly buřtíky

V úterý 18.6.2019 si Rybičky užily nádherné dopoledne plné zábavy a legrace. Začalo to opékáním buřtíků a zpíváním u ohýnku, pokračovalo pak zdoláváním překážkové dráhy a hrou na horolezce. Celé dopoledne Rybičky zakončily skládáním a pouštěním papírových vlaštovek a porovnáváním akrobatických kousků krásných barevných vlaštovek. Skládání i házení vlaštovek musíme ještě trochu natrénovat. Užili jsme si to krásně, počasí vyšlo na jedničku a buřtíky nám
více


19.6.2019 Hrajeme si v každém věku – děti přišly popřát seniorům krásné léto

Protože z Rybiček už budou v září školáci, byly ve středu 19.6.2019 navštívit naposledy babičky a dědečky, aby se s nimi rozloučily a popřály hodně zdraví a krásné léto. Všichni si společně zazpívali lidové písničky, děti vyrobily sluníčkový plakát pro dobrou náladu a babičky jim na památku připravily ptáčky z barevné vlny. Děkujeme babičkám, dědečkům a pracovnicím DS Panorama za krásné společné chvíle. 🙂


5.6.2019 návštěva tachovského zámku

Ve středu 5.6. 2019 přivítal děti ze třídy Rybiček zámecký pán na tachovském zámku. Jako vždy měl pro děti připravené poutavé vyprávění a spoustu otázek. Překvapilo ho, jaké máme šikovné a chytré děti. Na konci prohlídky děti objevily v trezoru poklad, který si odnesly domů.


31.5.2019 Opékání „buřtů“

Děti ze třídy motýlků si v pátek dopoledne užily další porci oslavy dne dětí, a to opékáním buřtů, které si přinesly z domova. Pomáhaly rozdělat oheň, dozvěděly se, co jsou třísky, že se na oheň nedává mokré dřevo. Někdo opékal buřtíka na jehle poprvé, ale všichni jsme to zvládli a chutnalo nám.


30.5.2019 Oslava MDD

Ve čtvrtek 30.5.2019 proběhla v odpoledních hodinách na školní zahradě školky oslava dne dětí. Po zamračených dnech vykouklo sluníčko a svítilo a hřálo celý den. O to víc si děti a rodiče zábavné odpoledne na školní zahradě užili. Bylo připraveno několik stanovišť, kde děti plnily různé úkoly. Domů si děti i rodiče odnášeli spoustu společných zážitků a balíček dobrot.


23.5.2019 Slepičí pohádka

Naši školku navštívilo ve čtvrtek Divadlo Nána se Slepičí pohádkou. Pohádka se líbila všem dětem i paní učitelkám. Nechyběly v ní písničky, legrace ani poučení. Celou školkou se tak nesl nejenom dětský smích, protože příběh ze dvorečku nikoho nenechal bez úsměvu na tváři. Divadlo Nána pro nás již připravuje další pohádky na příští školní rok, tak se už teď všichni těší na další jeho
více


15.5.2019 Vystoupení pro seniory

Děti ze třídy Rybiček přišly opět potěšit babičky a dědečky. Tentokrát si pro ně připravily veselé jarní vystoupení plné písniček, básniček a tanečků. Babičky i dědečkové si některé písničky zazpívali společně s dětmi a celým domovem se tak šířila radost a dobrá nálada. Na závěr babičkám a dědečkům děti rozdaly malé dárky, které pro ně vyrobily děti z celé naší školky. 


9.5.2019 Zápis do MŠ

Zápis do naší školky pro školní rok 2019/20 se konal ve čtvrtek 9.5.2019. Čekání si děti krátily průzkumem prostředí a hrami podle svého výběru. Když docházely síly, přišlo na řadu malé občerstvení a zelenina s ovocem přišlo k chuti. Děkujeme paní kuchařce.


8.-12.4.2019 Hurá do školky

Adaptační program „Hurá do školky“ nabídl možnost v době  od 8.4. do 12.4.2019 vždy od 15,00 hod do 16,00 hod novým rodičům a jejich dětem podívat se do tříd Berušek a Stonožek . Děti vyzkoušely plno her a hraček, rodiče se vyptávali na to, co je nejvíce zajímá – jak to chodí v MŠ, u zápisu, co by měly děti umět.